Po puch do Kanady: epizod 5 - Heli Stoke...so stoked

Prognozy na dzień drugi wskazywały na przejściowe zachmurzenie do południa i pełną lampę po południu. Tak też się stało, jeździliśmy w podobnej okolicy, co dzień wcześniej jednak tym razem pilotom udawało się lądować wyżej, dzięki czemu udało się nakreślić nowe, ciekawe linie. Śnieg na granicy lasu, mimo że od opadu minęło już ponad tydzień, był wyjątkowo dobrej jakości i pozwalał na naprawdę fajną zabawę. Pomimo tego że był to naprawdę gruby dzień, to by to dopiero przedsmak tego, co czekało nas dnia kolejnego.

 

 

Prognozy były wyjątkowo optymistyczne, chmury tylko nisko w dolinie za to na górze.... piękna mroźna pogoda. I tym razem prognoza nie zwiodła, dzięki czemu piloci mogli nas wziąć wyżej i dalej na północ, gdzie ostało się więcej dobrego śniegu. To co stało się tego dnia pewnie długo nie zapomnę. Pogoda żyleta na dole ocean mgieł i niesamowite widoki na góry Selkirk, no i to po co przyleciałem puch, nieruszone stoki, poprostu bajka. Tego dnia robiliśmy linie po niemal 1000 metrów przewyższenia, a że mieliśmy najmocniejszą grupę to zrobiliśmy tych zjazdów bardzo dużo choć nawet nie wiem ile bo się pogubiłem, wsiadamy do helikoptera, wysiadamy i heja w dół, tak w kółko cały dzień.

 

 

To był najgorszy początek sezonu od wielu lat dla lokalesów ale jak dla mnie było naprawdę zajebiście, mimo nadwyrężonego kolana i stłuczonych żeber zrobiłem w te dni najwięcej przewyższeń w życiu w niesamowitych warunkach. Tak naprawdę sam ostatni dzień był wart tułaczki na koniec świata i z powrotem. Polecam każdemu wizytę w kanadyjskim BC naprawdę warto i to niekoniecznie z heli! A tymczasem,  coż trzeba wracać do szarej rzeczywistości, mam nadzieję że przywiozę za sobą choć trochę śniegu w nasze Polskie góry!

 

ep1- http://powder.pl/po-puch-do-kanady-epizod-1-revelstoke

ep2- http://powder.pl/po-puch-do-kanady-epizod-2-revelstoke-mountain-resort
ep3- http://powder.pl/po-puch-do-kanady-epizod-3-ski-bums
ep4- http://powder.pl/po-puch-do-kanady-epizod-4-heli-stoke

 
Po puch do Kanady: epizod 5 - Heli Stoke...so stoked
Po puch do Kanady: epizod 5 - Heli Stoke...so stoked
Po puch do Kanady: epizod 5 - Heli Stoke...so stoked
Po puch do Kanady: epizod 5 - Heli Stoke...so stoked
Dodano:
16.12.2014


Nasi partnerzy