Po puch do Kanady: epizod 4 - Heli Stoke

W końcu nadszedł ten dzień, dziś będzie Heliskiing. W sumie dzięki Jet lag udaje mi się wstać wcześnie i wszystko przygotować. o godzinie 8 zjawia się Jorg - Guide w CMH, który zawozi mnie do Heli lodge. Zjawiam się w sam raz na “safty breifing”, coś bez czego nie mógł bym polecieć, bo kwestie bezpieczeństwa traktują bardzo poważnie. Dołączam do ekipy Robina Kalety z Freeridecamps.pl i chwilę po tym przebieramy się i wsiadamy do Vana. Grupa liczy 11 osób czyli mamy pełny skład na śmigłowiec Bell 212.

 

Jedziemy dwadzieścia kilometrów od miasta na lądowisko gdzie Jorg nasz Guide organizuje szkolenie lawinowe dla członków grupy, nawiasem mówiąc najszybsze szkolenie na jakim byłem. Po szkoleniu przylatuje śmigłowiec i …..i nic dowiadujemy się że jest zbyt duża mgła na górze a w terenie leśnym nie ma dobrych warunków, coż trzeba będzie poczekać do następnego dnia, może to i lepiej będę bardziej wypoczęty.

 

Rano szybka zbiórka przed lodg-em i udaliśmy się na lądowisko. Przez Valley Fog prześwitywało słońce zwiastując dobry dzień. Wsiedliśmy do helikoptera i pilot obrał kurs na lodowiec. Wylądowaliśmy na szczycie ciekawej ścianki którą szybko ścioraliśmy do cna. Później szybki lunch, który przyleciał drugim helikopterem i zmieniliśmy rejon na bardziej leśny gdzie śnieg, co prawda nieco lepszy ale linie krótsze bo niżej straszy szreń.

 

Na koniec dnia czekała nas mała niespodzianka. Mgła w dolinie zagęściła się tak bardzo że uziemiła nasz helikopter, który udał się na tankowanie, oraz większość helikopterów w mieście. Nasz guide Jorg szybko zorientował się że w pobliży jest “Touring Cabin” w której możemy przenocować jednak może być mała dla 44 osób bo tylu łącznie ludzi z guidami na było w rejonie…Jednak kilku pilotom mniejszych jednostek udało się oderwać od ziemi i zwieźli nas mniejszymi grupami na dół, cóż przygody nie będzie.

 

Na szczęście prognozy na nadchodzące dni są bardzo optymistyczne, pogoda ma być lepsza co otworzy przed nami więsze możliwości.

 

ep1- http://powder.pl/po-puch-do-kanady-epizod-1-revelstoke

ep2- http://powder.pl/po-puch-do-kanady-epizod-2-revelstoke-mountain-resort

ep3- http://powder.pl/po-puch-do-kanady-epizod-3-ski-bums

 

Po puch do Kanady: epizod 4 - Heli Stoke
Po puch do Kanady: epizod 4 - Heli Stoke
Po puch do Kanady: epizod 4 - Heli Stoke
Po puch do Kanady: epizod 4 - Heli Stoke
Dodano:
14.12.2014


Nasi partnerzy