Po puch do Kanady: epizod 3 - Ski Bums

Dziś drugi dzień w resorcie, ale tym razem zaopatrzyłem się we właściwy rozkład jazdy. Dzięki temu melduje się rano na pierwszym krześle. “Gnorm the Powder Gnom” zameldował rano 30 cm świeżego śniegu, jednak dziś podobnie jak wczoraj jest ciepło i jazda będzie tylko wysoko w okolicach Stoke Chair. Tak też było, dziś było mniej ludzi niż wczoraj więc nieco dłużej udało się pojeździć choć śnieg był nieco cięższy. Po południu zwinąłem się z powrotem, na górze nie było już czego szukać a ja chciałem oszczędzać nogi  przed nadchodzącymi dniami w końcu miałem jeszcze kilka dni na heli, ale to jeszcze przede mną.

 

W między czasie wróciłem do miasta, które ze względu na swoją specyfikę większość zimy znajduje się pod “Valley Fog” czy po prostu jest pod mgłą, generalnie nic przyjemnego, tak samo jak wielki ilości zalegającego na ulicach mokrego śniegu który służby miejskie nie mają gdzie wywozić, bo jest tego tak dużo. Dlatego też wszyscy mieszkańcy chodzą  kaloszach, ja za to codziennie musiałem suszyć przemoczone totalnie buty, bardzo mi tych gumiaków brakowało.

 

Tak jak wcześniej wspominałem w pierwszych dniach mieszkałem w narciarskim squacie, był to dom z ośmioma sypialniami mieszkało tam kilkanaście osób z całego świata, między innymi z Nowej Zelandii, Australii, Austrii, Niemiec Francji czy wschodniego wybrzeża, klimat jaki panuje w Herberts House jest naprawdę niepowtarzalny i nie da się go przełożyć na słowa, trzeba to po prostu zobaczyć na własne oczy. Tak naprawdę każda osoba z którą rozmawiałem na wyciągu przyjechała tu na stałe lub na sezon by jeździć w puchu i pracować za gorsze w mieście ub okolicach bo nie ma tu specjalnie możliwości znalezienia dobrej pracy a większość prac jest tak naprawdę sezonowa. Skibum to prawie połowa populacji miasta w zimie!

 

ep1- http://powder.pl/po-puch-do-kanady-epizod-1-revelstoke

ep2- http://powder.pl/po-puch-do-kanady-epizod-2-revelstoke-mountain-resort

ep4- http://powder.pl/po-puch-do-kanady-epizod-4-heli-stoke

 

Po puch do Kanady: epizod 3 - Ski Bums
Po puch do Kanady: epizod 3 - Ski Bums
Po puch do Kanady: epizod 3 - Ski Bums
Po puch do Kanady: epizod 3 - Ski Bums
Po puch do Kanady: epizod 3 - Ski Bums
Dodano:
13.12.2014


Nasi partnerzy